Nasiona Marihuany

Jakie mogą być nasiona marihuany?

Zwykłe oraz feminizowane, czyli femi

Nasiona marihuany to temat niełatwy, ale z całą pewnością jest to temat ciekawy i znajomy dla wielu z nas. Interesujemy się tym oraz chcemy na ten temat wiedzieć jak najwięcej. Jeśli chodzi o nasiona marihuany to z całą pewnością musimy wiedzieć, że nasiona marihuany mogą być zwykłe jak i także femi, czyli feminizowane. Na zwykłe nasiona marihuany mówi się także regular. Wyrośnie z nich (oczywiście statystycznie) pięćdziesiąt osobników żeńskich jak i także pięćdziesiąt procent osobników męskich. Jeśli chodzi o nasiona marihuany feminizowane to większość z nich wyrośnie żeńskich osobników. Można powiedzieć, że jest to dziewięćdziesiąt dziewięć procent, ale bywa to naprawdę różnie. Przez to właśnie feminizowane nasiona marihuany są znacznie droższe od tych nasion raczej zwykłych. Minusem jest to, że skoro same samice, to ich nic nie zapyli. W związku z tym nie będzie własnych nasion.

Skąd wziąć nasiona marihuany?

W zasadzie to mamy wybór. Możemy wybierać pomiędzy pestkami oryginalnymi holenderskimi oraz także nasionkami z roślin, które są w Polsce uprawiane. Gdy chcemy zakupić nasiona holenderskie, które są oryginalne, to oczywiście można tego dokonać przez różnego rodzaju strony internetowe producentów nasion marihuany. Naprawdę jest to możliwe w bardzo dobrej cenie.

Nasiona polskie znacznie tańsze

Nie da się także ukryć, że polskie nasiona są znacznie tańsze. Należy jednak uważać na jedną bardzo istotną kwestię. Cóż to za kwestia. Chodzi o to, że należy je kupować w formie pestek genetycznie naprawdę stabilnych odmian. Chodzi o nic innego jak o to, że większość odmian niestety jest niestabilna genetycznie. Z nasion z kolejnych pokoleń wyrosną rośliny, które się różnią znacznie od oryginalnych roślin właśnie wspomnianych już holenderskich. Jeśli chodzi o odmiany naprawdę, o których jesteśmy w stanie powiedzieć, że są genetycznie stabilne, to na pewno jest ich kilka. Jest to Passion #1 czy też naprawdę sławny Skunk. Warto także poczytać na ten temat w sieci. Na forach internetowych takowe informacje znajdziemy. Nawet dostaniem tam za darmo nasiona.

Zwróćmy uwagę na glebę

Gdy zdecydujemy się na uprawę nasion marihuany i oczywiście prawo nam na to pozwala, to powinniśmy jeszcze chwilę poświęcić zapomnianej glebie. Gdy sadzonka osiągnie kilka czy też kilkanaście centymetrów, to idealnie się nadaje do przesadzenia właśnie do wspomnianej już gleby. Gdy jest możliwość, to należy dokładnie przygotować miejscówkę. Wystarczy kopać ziemię i mieszać ją na przykład z nawozowymi pałeczkami, z perlitem czy też z inną znana nam formą nawozu. Dodatkowo można także dodać hydro-żel. Co ciekawe żel ten utrzymuje wodę w naszej glebie. Oczywiście gleba nie jest jedną jedyną składową, na którą uwagę należy zwrócić w momencie uprawy marihuany, ale moim zdaniem jest składową bardzo ważną, a niestety wciąż o niej hodowcy i początkujący i zaawansowani niestety zapominają. Powinniśmy zatem o tym pamiętać.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl/