Periodontolog Kraków pomaga

Wiele osób cierpi na problemy z zębami i chorobami przyzębia. Nie lubią chorować i źle się czuć. Mają zamiar leczyć zęby oraz przyzębie u specjalisty. Periodontolog Kraków to właśnie taki ekspert, po studiach medycznych, zajmujący się zębami. Choroby przyzębia są szkodliwe. Gorsza jest tylko próchnica. Chorobami zębów są np. paradontoza oraz stany zapalne przyzębia.

Kiedy iść do takiego specjalisty?

Do specjalisty należy udać się, gdy następuje odsłonięcie szyjek zębowych i chwiejność zębów, brzydki zapach z ust, zaczerwienie i krwawienie dziąseł oraz nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy. Taki lekarz pomoże i sprawi, że pacjent poczuje się znacznie lepiej. Koszty takiego leczenia są dość wysokie – jedna wizyta kosztuje ok. 300 złotych, co oznacza, że nie jest to tania usługa. Są jednak sytuacje, w których do takiego specjalisty koniecznie należy się wybrać. Pacjenci poszukują pomocy i ją otrzymują. Gabinetów periodontologicznych jest szeroka gama w Polsce, szczególnie w większych miastach.

Co powoduje choroby przyzębia?

Powodów jest kilka:

* niewłaściwa higiena jamy ustnej – co najmniej trzy razy dziennie należy myć zęby;

* używki takie, jak alkohol oraz papierosy przyczyniają się do chorób przyzębia;

* niewłaściwa dieta – dużo cukru, mało warzyw oraz owoców;

* wady zgryzu;

* zmiany hormonalne.

To wszystko powoduje, że pojawiają się choroby przyzębia. Dobry lekarz periodontolog Kraków pomoże każdemu. Wystarczy pójść na wizytę i skorzystać z jego porad.

Źródło informacji: https://luxdentica.pl/