Rehabilitacja w problemach przeciążeniowych

Eksperci od dziedziny rehabilitacji pomagają w wielu sytuacjach. Choćby biorąc pod uwagę problemy przeciążeniowe. Czym charakteryzuje się taka rehabilitacja? Jakie są jej najważniejsze cele?

Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty?

Są osoby, które odwlekają moment udania się na wizytę do fachowca. To duży błąd. Rehabilitacja Łódź powinna być bowiem rozpoczęta najszybciej, jak tylko jest to możliwe. Oczywiście, jeśli są do tego konkretne przesłanki. Macie coraz to większe dolegliwości bólowe? Nie możecie tak naprawdę do końca normalnie funkcjonować? Często jest tak, że takie problemy przeciążeniowe występują w przypadku sportowców. Zawodowcy mają jednak znakomitą opiekę. W związku z tym szybko wracają do pełnej formy. Tak, by znowu mogli normalnie trenować, grać w meczach itp.

Nieco gorzej wygląda sytuacja w przypadku amatorów. Jesteście fanami jazdy na rowerze? Może biegania? Zbyt duża intensywność spowodowała jednak pewne kłopoty? Takie problemy powstają również w przypadku osób, które często ćwiczą na siłowni. Zwłaszcza z nie do końca dobrze dobranymi obciążeniami. To może spowodować zwiększające się dolegliwości bólowe. Takie osoby mogą zapomnieć o uprawianiu sportu – nawet w wydaniu amatorskim. Co gorsze, mają też jednak kłopot z tym, aby wykonywać normalne czynności. W domu, firmie, przedsiębiorstwie itp. Należy zatem, jak najszybciej, zgłosić się do odpowiedniego fachowca. Dobrze jest mieć ze sobą zrobione badania. Na przykład dotyczące części ciała, która Was w tym momencie boli. Potem zostanie przeprowadzony wywiad medyczny oraz wprowadzony stosowny plan związany z rehabilitacją.

Kiedy pomagają fachowcy?

Takich sytuacji jest naprawdę stosunkowo sporo. Rehabilitacja Łó pomaga między innymi wszystkim osobom, które w wyniku przeciążenia odczuwają bardzo silne dolegliwości bólowe. Wspominaliśmy już o ludziach, którzy wcześniej amatorsko biegali, jeździli na rowerze, grali w piłkę, podnosili ciężary, a teraz po prostu tego nie mogą robić. Fachowcy oferują również pomoc biorąc pod uwagę kłopoty ze ścięgnem Achillesa, zapaleniem więzadła właściwego rzepki, zapaleniem rozcięgna podeszwowego stopy, zespołem ucisku rzepki, cieśniami nadgarstka, przeciążeniami mięśni pleców oraz mięśni przykręgosłupowych, łokciem tenisisty lub golfisty itp. Tak naprawdę medycyna w dzisiejszych czasach jest bardzo rozwinięta. Wszystkie, mniej lub bardziej poważne, urazy mogą być leczone. Warto jednak zgłosić się do odpowiedniego specjalisty. Takiego, który dysponuje dużą wiedzą oraz odpowiednim sprzętem.

Jaki jest cel prawidłowo przeprowadzonej rehabilitacji?

Po co jest przeprowadzona rehabilitacja? Biorąc pod uwagę problemy przeciążeniowe stawów oraz tkanek miękkich, którymi mogą być mięśnie, ścięgna lub więzadła najbardziej istotne jest – w pierwszej kolejności – złagodzenie dolegliwości bólowych. Tak, aby można było wrócić do normalnego funkcjonowania. Rzecz jasna bez wykonywania czynności, która doprowadziła do takiego stanu rzeczy (przez pewien okres). Bardzo ważne jest to, aby wyeliminować powstałe napięcia. Potem rehabilitacja ma na celu wzmocnienie konkretnego odcinka i wypracowanie odpowiednich nawyków. Często pacjenci muszą też wykonywać stosowne ćwiczenia. Tak, żeby uniknąć kontuzji w przyszłości.