O nas

SERV-MED.PL to portal medyczny, który powstał z myślą o osobach szukających informacji, wskazówek oraz porad z branży zdrowia, chorób, psychologii, odżywiania i urody.

Polityka prywatności | Kontakt

Niezwykłe przyprawy – imbir

Niezwykłe przyprawy – imbir

Kuszą swym aromatem oraz smakiem, dzięki czemu mają bardzo dobry wpływ na ostateczny charakter wielu naszych potraw. Przyprawy mogą jednak nie tylko korzystnie wpływać na smak konkretnych dań, ale i na nasze zdrowie. Jedną z tych przypraw, która może nas zaskoczyć swymi leczniczymi właściwościami, jest imbir. Co warto wiedzieć na jego temat?

Lecznicze właściwości tej przyprawy znane są doskonale na całym świecie. Imbir świetnie sprawdza się w walce z przeziębieniem, jest też cudownym środkiem na mdłości oraz silne bóle miesiączkowe. Z przyprawy tej można korzystać również w trakcie walki z uciążliwymi migrenami oraz przy problemach związanych z jamą ustną. Świeży korzeń imbiru jest też cennym sojusznikiem w walce z obrzękami. W takim przypadku warto docenić moczopędne właściwości imbiru, dzięki którym nadmiar płynów może zostać odprowadzony z naszego organizmu. Aromatyczny korzeń imbiru będzie jednocześnie cennym dodatkiem do naszych potraw, które dzięki niemu zaczną nas kusić wspaniałym aromatem i niezwykłym smakiem. Z niezwykłych właściwości tej przyprawy warto korzystać, a sięganie po przepisy, w których pojawia się imbir, każdemu z nas przyniesie wiele korzyści.