O nas

SERV-MED.PL to portal medyczny, który powstał z myślą o osobach szukających informacji, wskazówek oraz porad z branży zdrowia, chorób, psychologii, odżywiania i urody.

Polityka prywatności | Kontakt

W zdrowym ciele zdrowy duch, a najlepiej wpływa ruch!

W zdrowym ciele zdrowy duch, a najlepiej wpływa ruch!

Zbawienny wpływ ruchu na organizm jest oczywisty. Ruch oddziałuje świetnie na mnóstwo części ciała człowieka, lecz – jak się okazuje – nie jedynie na to. Ma on zbawienny wpływ również na inne aspekty stanu naszego zdrowia. Chociażby zadowolenie, które – jak powszechnie wiadomo – ma duży wpływ na zdrowie. Dowiedziono, iż wysiłek fizyczny polepsza ilość wytwarzanych hormonów szczęścia, czyli tzw. „endorfin”, w związku z czym czujemy się radośni. Codziennie uprawiając sport trwale podnosimy poziom naszego zadowolenia, wobec czego dłużej dopisuje nam lepsze zdrowie.

Dodatkowo sport często uprawiamy wraz z rodziną, dzięki czemu mamy możliwość zacieśnić swoje kontakty, co też zwiększa nasz stan szczęścia, a w następstwie zdrowia. Ruch uprawiany każdego dnia polepsza jakość nie tylko zdrowia ale również całego życia! Oprócz tego ruch polepsza samoocenę, obniża cukier w naszej krwi, reguluje naszą przemianę materii, polepsza odporność organizmu, obniża ciśnienie tętnicze i uniemożliwia rozwój różnych innych chorób. Warto jest więc wykonywać sport jeśli nawet nie sprawia nam to przyjemności, gdyż jest to przede wszystkim niezwykle korzystne dla zdrowia!