O nas

SERV-MED.PL to portal medyczny, który powstał z myślą o osobach szukających informacji, wskazówek oraz porad z branży zdrowia, chorób, psychologii, odżywiania i urody.

Polityka prywatności | Kontakt

Akademia Managera Ochrony Zdrowia – największa konferencja stworzona dla praktyków

Akademia Managera Ochrony Zdrowia – największa konferencja stworzona dla praktyków

2 dni, 8 paneli dyskusyjnych i czołowi praktycy związani z ochroną zdrowia w Polsce. Tak w skrócie zapowiada się tegoroczna edycja Akademii Managera Ochrony Zdrowia – konferencji stworzonej dla specjalistów związanych z branżą medyczną, którzy na co dzień zajmują się rozwojem i prawidłowym funkcjonowaniem placówek ratujących zdrowie i życie pacjentów. Wśród prelegentów tegorocznej, 8. już edycji pojawią się m.in.: Anna Rulkiewicz stojąca na czele grupy LUX MED, kardiolog lek. Agnieszka Graczyk Szuster i Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego – dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-12 maja w Warszawie.

Praktycy dla praktyków

Takie hasło każdego roku przyświeca organizatorom konferencji. Ci od początku stawiają na praktyczne aspekty związane z polską ochroną zdrowia, szczególnie tą prywatną. Dwudniowe spotkanie jest w pełni poświęcone osobom, które na co dzień zajmują się zarządzaniem placówkami medycznymi na różnych szczeblach. AMOZ każdego roku gromadzi czołowych ekspertów, będących przedstawicielami największych szpitali, klinik i przychodni w Polsce. Ci bazując na wieloletnim doświadczeniu, dzielą się sprawdzonymi sposobami na sprzedaż usług, pozyskiwanie pacjentów oraz kierowanie placówkami medycznymi, tak, aby działały one w jak najefektywniejszy sposób. Nie brakuje także dyskusji związanych z usprawnieniem publicznego systemu ochrony zdrowia.

Tegoroczna edycja jest już ósmym tego typu organizowanym przez nas wydarzeniem. To okazja do tego, aby wymienić się wartościową wiedzą i doświadczeniami. Od naszych gości wiemy, że zarówno rozmowy toczące się na głównej scenie, jak i te zakulisowe, w wielu wypadkach wywołały nie tylko refleksję, ale i realną zmianę w sposobie funkcjonowania polskiej ochrony zdrowia. To zmiany, które mają wpływ na życie każdego z nas – mówi Daniel Nowocin, Prezes Zarządu firmy Medidesk – organizatora konferencji i firmy dostarczającej nowoczesne rozwiązania pomagające w obsłudze pacjentów.

W minionych latach w wydarzeniu wzięło udział blisko 2000 osób, które wysłuchały 60 wartościowych paneli dyskusyjnych. Podczas konferencji głos zabierali chociażby prof. Alicja Chybicka – wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia Senatu RP VIII kadencji czy prof. Jarosław Fedorowski – prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Czołowi prelegenci i ważne społecznie tematy

Organizatorzy dbają o to, aby z roku na rok podnosić poziom wydarzenia. Wśród panelistów tegorocznej edycji Akademii Managera Ochrony Zdrowia pojawi się m.in. Anna Rulkiewicz od 2007 roku zarządzająca Grupą LUX MED, lek. Agnieszka Graczyk Szuster, kardiolog znana jako #DoktorOdSerca, założycielka Fundacji Kobiety Medycyny oraz dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Podczas specjalnego panelu poruszą oni zagadnienia związane z aktualnymi wyzwaniami systemu prywatnej ochrony zdrowia.

Ważną osią narracyjną podczas tych dwóch majowych dni będą także nowoczesne technologie i to, w jaki sposób mogą one usprawnić działanie podmiotów medycznych. To temat wyjątkowo gorący, chociażby z uwagi na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego mówiący o tym, że pacjent musi dodzwonić się do placówki medycznej. Już teraz wiemy, że chociażby szpitale czekają liczne kontrole, a kary w przypadku niespełnienia wymagań będą sięgać nawet 60 tysięcy złotych. Odpowiedzią na ten problem jest sztuczna inteligencja. Wypracowaliśmy konkretne technologiczne rozwiązania, od lat sprawdzające się w placówkach prywatnych, o których zwłaszcza teraz chcemy mówić jeszcze głośniej – dodaje Daniel Nowocin.

To nie jedyny problem społeczny, jaki chcą podjąć organizatorzy. Wśród zaproszonych gości pojawi się również się przedstawiciel Centrum Medycznego CMP stojącego za akcją „Odwołuję! Nie blokują!”. Jej celem jest uświadamianie pacjentów, że powiadomienie placówki medycznej o rezygnacji z wizyty, może przełożyć się na zmniejszenie kolejek do specjalistów. Zaplanowano także panele poświęcone aspektom prawnym w medycynie, podnoszeniu jakości pracy w rejestracjach medycznych czy skutecznemu marketingowi placówek.

Akademia Menedżera Ochrony Zdrowia odbędzie się w dniach 11-12 maja w warszawskim hotelu Arche Hotel. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na niej osobiście, organizatorzy przygotowali możliwość uczestnictwa online. Szczegóły dotyczące wydarzenia, w tym informacje o biletach, znajdują się na stronie: https://konferencja.amoz.edu.pl/.